Haber

İsviçre, Kış Aylarında Enerji Arzını Güvenceye Almak İçin Acil Durum Jeneratörleri Kullanacak

CENEVRE, 10 Kasım (Xinhua) — İsviçre devlet televizyonu RTS (Radio Television Suisse) Çarşamba günü, İsviçre hükümetinin bu kış güç arzını teminat altına almak için acil durum elektrik jeneratörlerinin kullanımını onayladığını bildirdi.

Jeneratörler çoklukla, kamu şebekesinde bir arıza olması durumunda içme suyu pompalarına yahut bilgisayar merkezlerine elektrik sağlamak için kullanılıyor.

RTS’nin haberine nazaran, İsviçre bir güç krizini önlemek için gaz depolama tankları da inşa etmeyi düşünüyor.

Çarşamba günü alınan jeneratör kararından evvel İsviçre, ülkenin güç arzını teminat altına almak için bir dizi tedbir kararı almıştı. Bunlar ortasında hidroelektrik rezervler kurulması, elektrik iletim şebekesinin kapasitesinin artırılması, sistematik olarak değerli elektrik şirketleri için bir kurtarma sistemi oluşturulması ve ırmaklarda elektrik üretiminde kullanılmayan su ölçüsünün süreksiz olarak azaltılması yer alıyor.

Credit Suisse tarafından yakın vakitte yayınlanan bir anket, İsviçre’deki her 10 şirketten birinin, kış aylarında beklenen mümkün güç kesintilerinden evvel, yüksek elektrik fiyatları nedeniyle üretimi kıstığını gösterdi.

Ankete nazaran, İsviçreli şirketlerin güç arzını garantiye kavuşturmak için aldıkları en yaygın tedbir tüketimi azaltmak. Bunun akabinde acil durum jeneratörleri ve bataryalar satın almak ve güneş panelleri kurmak üzere adımlar geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu